Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Areszt tymczasowy dla domniemanych zabójców Piotra Stańczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 16:59

Sąd w pakistańskim Rawalpindi skazał na dwa tygodnie aresztu domniemanego zleceniodawcę zabójstwa polskiego inżyniera. Shah Abdul Aziz spędzi najbliższe 14 dni w pilnie strzeżonym więzieniu w Rawalpindi.

Aziz stanął dzisiaj przed sądem wraz z innym ujętym wcześniej mężczyzną, Atatullahem Khanem. To właśnie Khan, jeden z członków grupy, która zabiła Polaka, miał zeznać, że o zgładzeniu Piotra Stańczaka zdecydował Shah Abdul Aziz, były prawicowy parlamentarzysta, posiadający spore wpływy wśród pakistańskich talibów. Eksperci nie są jednak zgodni, czy te zeznania są wiarygodne.

Przedstawiciele pakistańskiej policji poinformowali też o zatrzymaniu trzech kolejnych osób, które mogą mieć związek z morderstwem polskiego inżyniera. Dziennik "The News" twierdzi, że są to Zafar Ikbal, Zahid Ikbal oraz Salim Ikbal. Oni również mają spędzić w więzieniu 14 dni.

Miejscowa policja poinformowała, że w czasie przesłuchań uzyskano szereg istotnych informacji na temat zabójstwa Piotra Stańczaka. Przedstawiciel policji Terik Mehmud stwierdził, że zatrzymani ujawnili, że polskiego inżyniera porwała a potem zabiła grupa składająca się z 8-10 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.