Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Atak na konwój NATO - nie ma ofiar w ludziach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 08:53

W zachodnim Pakistanie po raz trzeci w ciągu ostatnich dni zostały zaatakowane ciężarówki, wiozące zaopatrzenie dla sił NATO w Afganistanie. W wyniku porannego ataku spalono dwa pojazdy, ale nie było ofiar w ludziach.

Jak dotąd do przeprowadzenia dzisiejszego ataku na przedmieściach Peszawaru nie przyznało się żadne ugrupowanie. Poprzednie zamachy dokonywane były przez pakistańskich talibów działających na pograniczu z Afganistanem. W atakach, które przeprowadzono w ostatnich dniach w okolicach Peszawaru oraz w rejonie przełęczy Khyber spalone zostały cysterny z paliwem przeznaczonym dla sił NATO operujących w Afganistanie.

Przez przełęcz Khyber wiedzie w Pakistanie jedna z dwóch głównych dróg zaopatrzenia sił natowskich. Jest ono rozładowywane w porcie w Karaczi, a następnie transportowane konwojami do Afganistanu. W ten sposób dociera do baz natowskich ponad 70% zaopatrzenia.

Talibowie od dawna starają się zakłócać te dostawy, ale według przedstawicieli NATO ich działania nie powodują wielkich problemów. Mimo to już w ubiegłym roku Sojusz rozpoczął transportowanie zaopatrzenia do Afganistanu przez kraje Azji Środkowej i Rosję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.