Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Atak samolotów bezzałogowych na pozycje talibów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 15:18

W wyniku dwóch ataków amerykańskich samolotów bezzałogowych na terenie Pakistanu zginęło co najmniej 13 osób. Celem ataku były domniemane pozycje talibów.

Ataki przeprowadzone zostały w Północnym Waziristanie. W ich wyniku zniszczone zostały zabudowania będące domniemaną siedzibą talibów.

W tym roku był to trzeci atak samolotów bezzałogowych na cele w zachodnim Pakistanie. Według służb wywiadowczych USA, ataki te stanowią skuteczną metodę zwalczania ekstremistów działających zarówno w Pakistanie, jak i Afganistanie. W ubiegłym roku w wyniku jednego z takich ataków został zabity przywódca pakistańskich talibów Baitullach Mehsud.

Ataki te budzą gniew ludności plemiennej pogranicza, ponieważ w ich wyniku giną także niewinni ludzie. Niezadowolone są również władze w Islamabadzie uznające te ataki za pogwałcenie suwerenności kraju. Islamabad od dawna nalega na Stany Zjednoczone, aby udostępniły samoloty bezzałogowe siłom powietrznym Pakistanu, a same zaprzestały ataków.

Niedawny zamach na agentów CIA w Afganistanie został przeprowadzony na terenie bazy, z której koordynowane były operacje prowadzone przez samoloty bezzałogowe na terenie Pakistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.