Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Atak samolotu bezzałogowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 19:42

W Północnym Waziristanie w Pakistanie co najmniej dziesięć osób zginęło w wyniku ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na cele przy granicy z Afganistanem. To pierwszy atak przeprowadzony na cele w Pakistanie od początku prezydentury Baracka Obamy.

Według świadków do ataku użyto trzech rakiet. W zaatakowanym domostwie mieli znajdować się cudzoziemcy. Na terenach plemiennych Północnego i Południowego Waziristanu znajdują się bazy talibów atakujących siły NATO w Afganistanie. W ubiegłym roku Amerykanie przeprowadzili ponad trzydzieści podobnych ataków. W ich wyniku zginęło kilkunastu dowódców talibańskich oraz ważnych członków Al-Kaidy, a także miejscowa ludność cywilna.

Ataki przeprowadzane przez Amerykanów na terytorium Pakistanu budzą niezadowolenie władz w Islamabadzie oraz powodują wzrost nastrojów antyamerykańskich w miejscowym społeczeństwie. Ataki z powietrza na terytoria plemienne oraz prowadzone obecnie na tych obszarach przez armię pakistańską walki z talibami były powodem gwałtownych protestów, które miały dziś miejsce w Islamabadzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.