Facebook Google+ Twitter

Pakistan cenzuruje SMS-y. "Jezus Chrystus" i 1599 innych słów zakazanych

Władze w Islamabadzie stworzyły listę ok. 1600 słów, które nie powinny być używane w SMS-ach. Wśród nich są m.in. "Jezus Chrystus" i "szatan". Pakistański Kościół katolicki protestuje.

 / Fot. Jorge Barrios, domena publiczna / WikipediaPakistański koncern telekomunikacyjny zalecił operatorom sieci telefonii komórkowej, by "dla chwały islamu" cenzurowały wiadomości SMS, zawierające "zakazane" słowa. Firmy otrzymały listę zawierającą ok. 1600 takowych wyrażeń w kilku wersjach językowych: w urdu, licznych dialektach regionalnych i po angielsku.

Zakazane są według władz wyrażenia wulgarne i związane ze sferą seksu, a także "Jezus Chrystus" i "szatan". Władze w Islamabadzie ogłosiły, że zamierzają wprowadzić stosowny przepis związany z zakazem używania podanych zwrotów.

Ksiądz Nadeem John Shakir, rzecznik pakistańskiego episkopatu, z uznaniem wyraził się o staraniach rządu, starającego się chronić młodych przed demoralizacją,
przyznał jednak, że nie rozumie, dlaczego na czarnej liście znalazły się słowa związane z chrześcijaństwem. We wtorek pakistański Kościół katolicki oświadczył, że nie godzi się na zakaz dyskryminujący chrześcijan - podaje TVN24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pakistan jest krajem, gdzie za wyznanie wiary w Jezusa, można zostać skazanym na śmierć, jak stało się to w przypadku Asi Bibi. Kiedy wyznała przed kilkoma muzułmankami, że Jezus umarł za jej grzechy i zmartwychwstał, a Mahomet nadal leży w grobie, została oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi i skazana na śmierć.
W jej sprawie wstawiali się Jerzy Buzek i papież Benedykt XVI, ale władze nadal nie rozpatrzyły jej apelacji.
Zobacz: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.