Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Chrześcijanin skazany na dożywocie za znieważenie proroka Mahometa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 07:32

W Pakistanie na karę dożywotniego więzienia skazano chrześcijanina oskarżonego o słowne znieważenie proroka Mahometa oraz Koranu.

Przedstawiciele wspólnoty chrześcijańskiej twierdzą, że oskarżenie zostało sfabrykowane, a sąd nie miał żadnych dowodów na to, by podejrzany rzeczywiście dopuścił się zarzucanych mu czynów. W Pakistanie jakiekolwiek wystąpienia antyislamskie podlegają surowym karom.

Według obrońców skazanego chrześcijanina oskarżenie i wyrok oparte zostały na plotkach, a nie na dowodach. Zdaniem obrony sąd kierował się wrogim nastawieniem wobec mniejszości religijnych, a nie wynikami śledztwa, które trwało od roku 2006.

Przedstawiciele wspólnoty chrześcijańskiej w Pakistanie oraz organizacji broniących praw człowieka od dawna żądają zmiany prawodawstwa dotyczącego znieważania islamu oraz Koranu. Ich zdaniem przepisy te pozwalają na fabrykowanie oskarżeń wobec mniejszości religijnych i sprzyjają wzniecaniu między religijnych waśni.

W Pakistanie dochodzi ostatnio do napięć pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. W ubiegłym roku chrześcijanie byli atakowani w Pakistanie aż siedmiokrotnie. W czasie sierpniowego pogromu w prowincji Pendżab zginęło kilkanaście osób, a radykałowie muzułmańscy spalili tam kilkadziesiąt domów należących do chrześcijan oraz zdewastowali kilka obiektów kultu.

Powodem ataku były właśnie plotki o znieważeniu przez chrześcijan Koranu. Chrześcijanie są w Pakistanie religijną mniejszością liczącą niecałe trzy miliony wiernych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.