Facebook Google+ Twitter

Pakistan. Chrześcijanka zgwałcona, jej mąż spalony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-22 21:29

W Pakistanie miał miejsce kolejny akt terroru wobec chrześcijan. Jego ofiarą stało się chrześcijańskie małżeństwo, które odmówiło przejścia na islam.

Do tragedii doszło w Rawalpindi bliźniaczym mieście stołecznym Pakistanu. Chrześcijańskie małżeństwo od dłuższego czasu było nękane groźbami ze strony swego pracodawcy, który żądał od nich porzucenia chrześcijaństwa i przejścia na islam.

Stanowcze odmowy doprowadziły do podpalenia chrześcijanina przez podburzony tłum oraz gwałtu na jego żonie. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitali z 80 proc. poparzeniami i lekarze uznają jego stan za krytyczny. Władze zapowiedziały śledztwo i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności.

To nie pierwszy przypadek przemocy użytej wobec chrześcijan w Pakistanie. W ubiegłym roku doszło do pogromów w pakistańskim stanie Pendżab. Radykałowie islamscy oskarżyli wówczas grupę miejscowych chrześcijan o zbezczeszczenie Koranu. Obrońcy praw człowieka twierdzą, iż zarzut był sfingowany i wykorzystany wyłącznie do użycia przemocy w celu zastraszenia wspólnoty chrześcijańskiej.

Chrześcijanie byli w ubiegłym roku atakowani w Pakistanie siedmiokrotnie. Kraj ten jest republiką islamską, w której muzułmanie stanowią większość. Wspólnota chrześcijańska liczy w Pakistanie niecałe trzy miliony wiernych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.