Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Co najmniej 10 osób zginęło w ataku rakietowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 08:00

W Pakistanie co najmniej dziesięć osób zginęło w wyniku ataku bezzałogowego samolotu wywiadowczego na cele w rejonie Kurram na terytoriach plemiennych przy granicy z Afganistanem. To pierwszy atak amerykański w tym rejonie, a czwarty na terytoriach plemiennych po objęciu prezydentury przez Baracka Obamę.

Celem ataku były domniemane bazy talibów walczących z siłami NATO w Afganistanie. Rejon Kurram nie był do tej pory atakowany przez amerykańskie samoloty wywiadowcze. Wykonywały one co prawda loty patrolowe nad tym obszarem, ale nie przeprowadzały ataków. W ostatnim ataku przeprowadzonym przed trzema dniami przez samolot bezzałogowy na terenie południowego Waziristanu zginęło co najmniej 30 osób. Jak podały lokalne władze byli to w większości Uzbecy walczący w szeregach talibów w Afganistanie.

Pakistan niechętnie reaguje na naruszanie swojej suwerenności terytorialnej przez samoloty amerykańskie, ale jak dotąd nie podjął żadnych kroków odwetowych. Prezydent tego kraju Asif Ali Zardari ostrzegał ostatnio, iż krajowi grozi przejęcie władzy przez ekstremistów islamskich, którzy swoich działań nie ograniczają już do terytoriów graniczących z Afganistanem, ale operują na terenie całego kraju. Zardari podkreślił, iż walka z talibami jest prowadzona w obronie Pakistanu, a nie w interesie państw zachodnich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.