Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Co najmniej 12 osób zginęło w wyniku zamachu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 07:04

Co najmniej 12 osób zginęło w wyniku wieczornego zamachu na hotel w zachodnim Pakistanie w mieście Peszawar. Ponad 60 osób zostało rannych. Wśród zabitych i rannych są cudzoziemcy.

Pięciogwiazdkowy hotel, na który dokonano zamachu, zlokalizowany jest w strzeżonej strefie Peszawaru. W hotelu przebywali cudzoziemcy, oraz urzędnicy państwowi Pakistanu wyższego szczebla. Mimo to zamachowcy samobójcy wtargnęli na hotelowy parking samochodem, wypełnionym materiałem wybuchowym. Tam zdetonowali pojazd.

W wyniku eksplozji zrujnowana została część hotelu, zniszczeniu uległo także kilkadziesiąt samochodów. Według pakistańskiej policji do przeprowadzenia zamachu użyto około pół tony materiałów wybuchowych. Liczba ofiar może się zwiększyć, ponieważ część rannych jest w stanie ciężkim, a pod gruzami mogą znajdować się jeszcze ludzie. Zamachu dokonano w okresie, gdy pakistańska armia prowadzi ofensywę przeciw talibom w niedalekiej Dolinie Swat, oraz zamierza rozpocząć podobne operacje na innych obszarach, zdominowanych przez ekstremistów. Talibowie ostrzegali przed kilkoma dniami, iż w odwecie przeprowadzą serię zamachów w miastach Pakistanu. Zamach w Peszawarze jest ósmym poważnym atakiem talibów od początku maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.