Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Dziś mija termin ultimatum postawionego przez porywaczy polskiego inżyniera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-04 09:02

Mija dzisiaj termin ultimatum postawionego przez pakistańskich porywaczy polskiego inżyniera władzom tego kraju. Żądają oni od Islamabadu wycofania wojsk rządowych z terytoriów plemiennych, gdzie walczą one z ekstremistami islamskimi, a także zwolnienia z więzień aresztowanych talibów. W przypadku niespełnienia tych żądań grożą zabiciem Polaka.

Komentatorzy w Pakistanie są zdania, że ultimatum ma ponaglić władze pakistańskie do negocjacji. Jednocześnie podkreślają, że żądania polityczne są zwykle zasłoną dla żądania okupu.

Politolog z Islamabadu Aimal Khan zauważa, że w przypadku porwania cudzoziemca lub urzędnika państwowego, porywacze żądają dużych pieniędzy oraz zwolnienia z więzień swych towarzyszy.

Eksperci są zdania, że na uprowadzenia narażeni są przede wszystkim cudzoziemcy pracujący poza dużymi miastami, ponieważ nie mają takiej ochrony, jaką cieszą się dyplomaci. Obecnie w rękach porywaczy znajduje się oprócz Polaka chiński inżynier, afgańscy i irańscy dyplomaci oraz porwany przedwczoraj Amerykanin.

Pakistańscy eksperci twierdzą, że uwolnienie ich wszystkich wymagać będzie długiego czasu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.