Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Europejskich specjalistów zastępują fachowcy z Chin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-12 20:41

Z Pakistanu ze względu na niestabilną sytuację wewnętrzną wyjeżdżają coraz liczniej europejscy specjaliści. Zastępują ich fachowcy z Chin, którzy masowo zaczęli przyjeżdżać do tego kraju. Zarówno Pekin, jak i Islamabad deklarują chęć rozwijania współpracy.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy liczba chińskich specjalistów pracujących w Pakistanie wzrosła z trzech do dziesięciu tysięcy. Chińskie firmy realizują obecnie w tym kraju ponad sto dwadzieścia dużych projektów przemysłowych i infrastrukturalnych. Chińczycy zapowiadają, że bez względu na walki toczone obecnie w Pakistanie doprowadzą wszystkie rozpoczęte inwestycje do końca. Liczą także na podpisywanie kolejnych kontraktów. Ostatnio Islamabad zawarł z Pekinem miliardowy kontrakt na budowę dwunastu zapór wodnych. Jednym z ważnych projektów jest również budowa linii kolejowej, która połączy terytorium chińskie z obszarem Gilgitu i Baltistanu, regionem leżącym w Himalajach Karakorum, do którego pretensje zgłaszają także Indie.


Wzrastająca od lat aktywność chińska w Pakistanie budzi niepokój New Delhi. Indie uważają, iż działalność inwestycyjna na terenach spornych zagraża bezpieczeństwu tego kraju i nie sprzyja konstruktywnej współpracy w regionie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.