Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Ewakuacja polskiego obozu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 07:22

W pakistańskiej prowincji Attock zakończyła się ewakuacja terenowej bazy krakowskiej Geofizyki. Likwidację obozu przeprowadzono po porwaniu w ubiegłą niedzielę jednego z polskich specjalistów pracujących w tym rejonie. Krakowska Geofizyka od kilku lat prowadziła w dystrykcie Attock badania geologiczne.

Dwudziestu polskich inżynierów i techników opuściło teren obozu w dwóch grupach - jedenastu w ostatnią środę, pozostałych dziewięciu w sobotę. Wszyscy są bezpieczni.

Z terenu obozu wywieziono najcenniejszy sprzęt wykorzystywany w badaniach wyposażenie bazy, a także terenowe samochody. Pakistański dziennik „The Dawn" informuje, iż Geofizyka zawiesiła badania prowadzone z tego obozu, a dalsze decyzje w sprawie ich ewentualnej kontynuacji podjęte zostaną za jakiś czas po konsultacjach z miejscowym partnerem polskiej firmy. Dziennik dodaje przy tym, iż decyzja polskiej firmy może uderzyć finansowo w miejscowych rolników, którzy odpłatnie udostępniali swe pola dla prowadzenia badań. Jak podaje gazeta wraz z zawieszeniem działalności badawczej wstrzymane zostały także wypłaty dla rolników. Teren badań obejmował około 600 kilometrów kwadratowych. W większości były to ziemie rolnicze.

Pakistańskie media informują także o prowadzonym śledztwie w sprawie porwania polskiego inżyniera, ale podkreślają przy tym, iż nadal nie ma przełomu w prowadzonym intensywnie dochodzeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.