Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Grupa mężczyzn porwała Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 10:04

W północno-zachodnim Pakistanie grupa uzbrojonych mężczyzn porwała polskiego inżyniera.

Zastrzelili trzech towarzyszących mu Pakistańczyków: kierowcę oraz dwóch ochroniarzy. Informację potwierdził w rozmowie z IAR rzecznik MSZ, Piotr Paszkowski.

Jak dodał, o incydencie natychmiast powiadomiony został pakistański resort spraw zagranicznych, który zapewnił, że policja w czterech prowincjach została postawiona w stan gotowości. Trwają intensywne poszukiwania porywaczy. Na razie nikt nie przyznał się do zorganizowania porwania.

Do zdarzenia doszło w wiosce Pind Sultani, około 85 kilometrów od stolicy kraju, Islamabadu. Porywacze odjechali nie zabierając ze sobą samochodu należącego do firmy naftowej, dla której pracuje Polak.

Porwany jest pracownikiem firmy naftowej Geofizyka Kraków Limited, która bada zasoby naturalne w Basal. Piotr Paszkowski powiedział, że miejsce, w którym doszło do porwania nie należy do szczególnie niebezpiecznych.

W rejonie Attok działa wiele zagranicznych firm naftowych i gazowych. Korzystają nie tylko z ochrony lokalnej policji, ale także z własnej, prywatnej ochrony.

W ostatnim czasie w Pakistanie nasiliły się ataki organizowane przez rebeliantów, a pracownicy zagranicznych firm oraz dyplomaci czują się coraz bardziej zagrożeni. W zeszłym tygodniu zamachowiec-samobójca zdetonował ciężarówkę z materiałami wybuchowymi przed wejściem do hotelu Marriott w Islamabadzie. Zginęły 53 osoby, w tym ambasador Czech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.