Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Lawina zabiła 38 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 19:15

Potężna lawina w północnym Pakistanie doszczętnie zasypała niewielką wioskę. W kataklizmie zginęło co najmniej 38 osób, a wiele uważa się za zaginionych. Służby ratownicze obawiają się, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć do 56.

Lawiny są częstym zjawiskiem w pakistańskich górach. Tym razem jedna z nich uderzyła w miejscowość Bagaro Serai w dystrykcie Kohistan. Wioska jest tak odosobniona, że informacja o tragedii wyszła na jaw dopiero parę godzin po kataklizmie.

Przed ratownikami stoi niezwykle trudne zadanie. Lawina mogła uwięzić pod pokrywą białego puchu kobiety i dzieci. Miejscowa policja poinformowała, że osuwiska i kilkumetrowa warstwa śniegu blokują też tamtejsze drogi. Na miejsce tragedii nie można się dostać nawet helikopterem, bowiem fatalna pogoda uniemożliwiła transport śmigłowcem środków pomocy dla poszkodowanych w kataklizmie.

Od dwóch tygodni w północnym Pakistanie występują ciężkie opady śniegu, co znacznie zwiększyło ryzyko zejścia lawiny. W poniedziałek masy śniegu zabiły 7 osób, zaledwie 150 kilometrów od Bagaro Serai.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.