Facebook Google+ Twitter

Pakistan: masakra w Rawalpindi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 12:02

W Pakistanie podczas strzelaniny w pobliżu jednego z meczetów w Rawalpindi zginęło co najmniej 39 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Świątynia jest zlokalizowana niedaleko wojskowych koszar, kwatery głównej pakistańskiej armii oraz dzielnicy, w której mieszka wielu żołnierzy.

Strzelaninę poprzedziły co najmniej dwa wybuchy ładunków podłożonych w pobliżu meczetu. Następnie pięciu lub sześciu napastników otworzyło ogień w kierunku ludzi opuszczających w popłochu świątynię. Doszło też do wymiany ognia z policjantami, znajdujący się niedaleko meczetu w trakcie ataku.

To kolejny w ostatnich tygodniach atak terrorystyczny w tym rejonie Rawalpindi. Przed kilkoma tygodniami dwunastu terrorystów zaatakowało mieszczące się w tej części miasta dowództwo pakistańskiej armii. Zamachowcy opanowali wówczas wartownię wojskową i wzięli kilkudziesięciu zakładników. Akcja komandosów pakistańskich trwająca kilkanaście godzin i okupiona ofiarami śmiertelnymi doprowadziła do uwolnienia większości zatrzymanych.

Zamachy to odpowiedź talibów na prowadzoną przez siły zbrojne operację antyterrorystyczną na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.