Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Największe manewry wojskowe od dwudziestu lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-10 09:08

Niemal 50 tysięcy pakistańskich żołnierzy i oficerów rozpoczyna sześciotygodniowe manewry we wschodniej i południowej części kraju. To największe ćwiczenia wojskowe w Pakistanie od dwudziestu lat.

W trakcie manewrów armia pakistańska, siły powietrzne oraz marynarka wojenna tego kraju ćwiczą operacje zbrojne na froncie wschodnim, czyli indyjskim. Według zapowiedzi wojska w ćwiczeniach biorą udział wyłącznie siły konwencjonalne. Pakistańskie siły zbrojne od lat przygotowywane były do konfliktu na froncie indyjskim, ponieważ Indie uważne są za zagrożenie dla bezpieczeństwa tego kraju.

Ostatni konflikt zbrojny o charakterze wojny granicznej miał miejsce w roku 1999 w Himalajach Ladaku. Od dłuższego czasu stosunki pomiędzy obu, posiadającymi broń jądrową krajami, są napięte. Pod naciskiem Stanów Zjednoczonych Pakistan przerzucił w ubiegłym roku część swych sił zbrojnych na zachodnią granicę, by przeprowadzić operacje przeciw talibom na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Obecne, zakrojone na tak wielką skalę ćwiczenia wskazują, iż według wojskowych pakistańskich Indie stanowią nadal poważne zagrożenie dla Pakistanu, a jego siły zbrojne muszą być przygotowane w dalszym ciągu do prowadzenia działań zbrojnych na froncie wschodnim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.