Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Nie ustają akty przemocy i zamachy terrorystyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 15:01

W dwóch odrębnych incydentach zginęło dzisiaj w Pakistanie 11 osób, a kilkanaście zostało rannych. Do zamachów doszło w dzień po zamkniętym posiedzeniu parlamentu, na którym omawiano stan bezpieczeństwa na terenie kraju.

Do jednego z zamachów doszło w graniczącej z Afganistanem prowincji Dir. Ładunek wybuchowy podłożony przy drodze eksplodował w momencie, gdy w jego pobliżu przejeżdżały szkolny autokar oraz pojazd z więźniami. Na miejscu zginęło czworo dzieci, czterech policjantów i trzech więźniów. Rejon Dir graniczy z Doliną Swat, w której siły rządowe od miesięcy prowadzą operację przeciw islamistom żądającym wprowadzenia na tym terenie prawa koranicznego.

Z kolei w Islamabadzie samochód wypełniony materiałami wybuchowymi i prowadzony przez zamachowca-samobójcę wjechał na teren koszar oddziałów antyterrorystycznych pakistańskiej policji i eksplodował. W zamachu rannych zostało ośmiu policjantów. Koszary były dzisiaj prawie puste i dzięki temu liczba poszkodowanych była tak mała. Siła wybuchu była jednak na tyle duża, że zniszczyła piętnaście samochodów oraz uszkodziła dwa piętra budynku koszar.

Komentatorzy uważają, że wzrastająca w ostatnim czasie liczba zamachów jest odpowiedzią islamistów na akcje zbrojone skierowane przeciw nim i prowadzone przez wojsko w kilku rejonach kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.