Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Nieznani sprawcy zabili dziennikarza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-19 08:19

W pakistańskiej dolinie Swat nieznani sprawcy zabili dziennikarza telewizji Geo, relacjonującego przebieg „Marszu Pokoju". Celem marszu jest skłonienie radykalnych islamistów do akceptacji porozumienia o wprowadzeniu w regionie prawa koranicznego oraz zaprzestania działań zbrojnych.

Niespełna 30-letni Musa Khan Khel pracował dla telewizji Geo oraz dziennika The News. To już drugie w ciągu ostatnich trzech miesięcy zabójstwo dziennikarza w tym rejonie. Do morderstwa doszło w czasie, gdy w miejscowości Matta w Swacie trwały rozmowy pomiędzy najważniejszymi przywódcami religijnymi w zachodniej części kraju o wprowadzeniu w życie porozumienia pokojowego w regionie. Zgodnie z nim islamscy rebelianci mają złożyć broń w zamian za wprowadzenie na znacznej części Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej muzułmańskiego prawa religijnego - Szariatu.

Według prawa opartego na wskazaniach Koranu całe sądownictwo ma się opierać na wskazaniach religijnych, sądy sprawować będą mułłowie, a świeccy sędziowie mają uwzględniać w swych werdyktach zalecenia islamu. Na terenach, gdzie będzie obowiązywało prawo koraniczne, zakazane będą koedukacyjne szkoły. Dziewczęta będą mogły uczęszczać jedynie do szkół żeńskich, o ile w ogóle takie powstaną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.