Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Odzyskano ciało polskiego geologa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 16:51

Władze w Pakistanie poinformowały, że talibowie odpowiedzialni za zamordowanie polskiego geologa przekazali pakistańskiej stronie rządowej ciało zabitego. Informacje potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski.

 / Fot. Screen ze strony tvn24.plWedług nieoficjalnych informacji z Islamabadu, ciało Polaka dotrze jeszcze dzisiaj wieczorem do stolicy kraju. Niezwłocznie podjęte zostaną działania na rzecz ustalenia tożsamości zabitego. Eksperci twierdzą, że grupa talibów odpowiedzialna za morderstwo zdecydowała się na przekazanie ciała, by poprawić swoje relacje z innymi ugrupowaniami ekstremistów. Wiele z tych ugrupowań potępiło zbrodnię i uznało, że morderstwo popsuło wizerunek ruchów talibańskich w Pakistanie. Z tego względu talibowie z Dara Adam Khel znaleźli się w izolacji i poprzez wydanie ciała Polaka, chcą nawiązać ponownie kontakt z pozostałymi grupami islamskimi.

Jednocześnie starszyzna plemienna z Dara Adam Khel zażądała już wcześniej od ugrupowania odpowiedzialnego za zabójstwo Polaka opuszczenia tego terytorium. W tej sytuacji ekstremiści próbują, poprzez wydanie ciała Polaka, ratować się z izolacji narzuconej przez społeczność lokalną, bez której wsparcia nie są w stanie działać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.