Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Porywacze przedłużyli ultimatum

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 11:53

Porywacze polskiego inżyniera uprowadzonego we wrześniu ubiegłego roku w Pakistanie przedłużyli na jakiś czas ultimatum przedstawione rządowi w Islamabadzie. Oświadczenie ich rzecznika z rejonu Dara Adamkhel ukazało się na łamach pakistańskiego dziennika „The News".

Rzecznik ekstremistów poinformował również w opublikowanym oświadczeniu, że porywacze oczekują zwolnienia czterech ważnych w hierarchii miejscowej talibów. W oświadczeniu nie ma żądania wycofania sił rządowych z rejonów plemiennych ani żądań finansowych.

Komentatorzy w Pakistanie podkreślają, że tego typu oświadczenie pozwala przypuszczać, iż porywacze skłonni są do negocjacji i chcą rozmawiać o losie Polaka. Jednocześnie przestrzegają, że w przypadku braku reakcji na ich obecne żądania, sytuacja może ponownie ulec zaostrzeniu. Eksperci pakistańscy wskazują, że zbyt mocne naciski porywaczy na rząd Pakistanu mogą doprowadzić do usztywnienia stanowiska władz, które poprzez ustępstwa nie chcą wykazywać swej słabości. Według tych samych ekspertów, uwolnienie Polaka może jeszcze zająć jakiś czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.