Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Rada plemienna bez oczekiwanych rezultatów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 13:52

W pakistańskim rejonie Buner bez rezultatów zakończyła się rada plemienna. Przedstawiciele miejscowych plemion i reprezentanci władz debatowali z przedstawicielami talibów o ułożeniu wzajemnych stosunków na tym terytorium. Przed dwoma dniami talibowie zapowiedzieli, że wycofają się z rejonu Buner, ale miejscowa ludność twierdzi, że część ekstremistów nadal się tam ukrywa.

Podczas rady przedstawiciele miejscowych plemion apelowali do talibów, aby po wprowadzeniu na tym terenie prawa religijnego zaprzestali stosowania przemocy. Reprezentanci administracji państwowej przedstawiali pogląd, iż rozszerzanie zasięgu działania prawa religijnego na kolejne terytoria Pakistanu jest niedopuszczalne.

Sami talibowie uważają, że skoro władze zgodziły się już wcześniej na wprowadzenie na większości obszarów północno - zachodniego Pakistanu prawa islamskiego, oznacza to, iż jednocześnie przystały na utworzenie w tych rejonach równoległej administracji kierowanej przez fundamentalistów.

Ludność rejonu Buner obawia się, że brak zgody podczas dzisiejszej rady starszyzny plemiennej może oznaczać, iż podobnie, jak w niedalekiej Dolinie Swat rozpoczną się starcia między siłami rządowymi i talibami. W takiej sytuacji ludność cywilna byłaby zmuszona do ucieczki z terenów walk.

W północno-zachodnim Pakistanie już ponad sto tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy z powodu walk z ekstremistami. Władze w Islamabadzie, a także przedstawiciele wojska zapowiedzieli wczoraj, iż nie pozwolą na dalsze rozszerzanie się wpływów talibów w Pakistanie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.