Facebook Google+ Twitter

Pakistan rozmieszcza wojsko na granicy z Indiami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-27 10:59

Według rozbieżnych informacji, Pakistan wycofuje od pięciu do dwudziestu tysięcy żołnierzy z granicy z Afganistanem. Przemieszczają się oni na granicę z Indiami.

Przegrupowanie oddziałów jest efektem rosnącego napięcia między Islamabadem a Delhi po ataku terrorystycznym na Bombaj. Władze w Islamabadzie potwierdziły, że wycofują część wojsk z granicy z Afganistanem. Podkreślają jednocześnie, że zachodnią część kraju opuszczają tylko te oddziały, które nie były zaangażowane w bezpośrednie starcia z talibami. Chodzi między innymi o wojska stacjonujące w górach, w których obecnie, ze względu na surowe warunki klimatyczne nie prowadzono żadnych operacji.

Władze pakistańskie podkreślają, że przemieszczenie wojsk nie doprowadzi do przerwania operacji przeciwko ekstremistom, działającym na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Z kolei przedstawiciele talibów poinformowali, że w związku z napięciem w stosunkach pakistańsko-indyjskich nie będą atakowali kolumn wojska, które odchodzą na granicę z Indiami.

Ewentualnej konfrontacji zbrojnej między Pakistanem a Indiami starają się zapobiec dyplomaci amerykańscy i chińscy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.