Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Samobójczy zamach w Islamabadzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 20:37

Co najmniej osiem osób zginęło w Islamabadzie, stolicy Pakistanu w wyniku zamachu samobójczego. Do zamachu doszło w rejonie jednego z największych centrów handlowych miasta.

Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy nieopodal bazaru Jinnaha w centrum Islamabadu. W wyniku eksplozji śmierć ponieśli funkcjonariusze sił bezpieczeństwa chroniący to ruchliwe centrum handlowe. W godzinach wieczornych bazar Jinnah jest tłumnie odwiedzany przez mieszkańców miasta. Bezpośrednio po zamachu wybuchła tam panika.

W ostatnim czasie zamachowcy samobójcy nie atakowali Islamabadu. Mimo to w mieście obowiązywały zaostrzone środki bezpieczeństwa. Do zamachów dochodziło najczęściej na terytoriach plemiennych przy granicy z Afganistanem, a także w Lahore w Pendżabie.

Zdaniem komentatorów sprawcami zamachu są ekstremiści islamscy chcący zastraszyć społeczeństwo Pakistanu i wykazać, że to oni w coraz większym stopniu kontrolują sytuację w kraju. Także dzisiaj doszło w godzinach rannych do zamachu na terenie Północnego Waziristanu. W zamachu tym, wymierzonym w konwój sił paramilitarnych zginęło trzynaście osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.