Facebook Google+ Twitter

Pakistan. Samolot NATO ostrzelał szkołę koraniczną w Północnym Waziristanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 08:16

W Pakistanie bezzałogowy samolot sił NATO ostrzelał rakietami zabudowania szkoły koranicznej w Tanda Darpakhel w Północnym Waziristanie. Są ofiary.

Ostrzału dokonano siedmioma rakietami powietrze - ziemia. Celem ataku najprawdopodobniej były zabudowania, w których przebywał jeden z przywódców talibów, Dżalaluddin Hakkani. Szkoła koraniczna, która była obiektem głównego ostrzału, uważana jest za siedzibę tego talibańskiego bojownika, który z terenu Pakistanu przeprowadzał operacje przeciw siłom NATO w Afganistanie.

W ostatnich dniach, siły Sojuszu kilkakrotnie atakowały rozmaite cele zarówno w Północnym, jak i Południowym Waziristanie. Ataki te budzą irytację władz w Islamabadzie, które uważają je za naruszenie suwerenności Pakistanu. Jednocześnie, przedstawiciele NATO twierdzą, iż bez zniszczenia baz talibów w Pakistanie nie uda się ustabilizować sytuacji w Afganistanie. Wojskowi NATO, przede wszystkim Amerykanie, uważają antytalibańskie działania armii pakistańskiej za niewystarczające.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.