Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Talibowie wypędzają mniejszości religijne z Doliny Swat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 08:38

Z opanowanej przez talibów pakistańskiej Doliny Swat wypędzani są katolicy, hinduiści i sikhowie. Przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Pakistanu zwrócił się o interwencję w tej sprawie do prezydenta i premiera kraju.

Arcybiskup Lawrence John Saldanha zarzucił władzom Pakistanu, iż nie są w stanie zapewnić opieki mniejszościom religijnym i nie realizują obietnic zbudowania w Pakistanie społeczeństwa obywatelskiego.

W opanowanej przez talibów Dolinie Swat mieszkały do tej pory rodziny katolickie, hinduistyczne oraz sikhijskie. Wraz z zawarciem porozumienia pomiędzy talibami i władzami Pakistanu, o wprowadzeniu na tym terytorium prawa islamskiego, członkowie mniejszościowych wspólnot religijnych zostali obłożeni specjalnym podatkiem. W sytuacji załamania się gospodarki w tym rejonie Pakistanu ludzie ci nie są w stanie zdobyć pieniędzy na jego opłacenie i w konsekwencji muszą opuszczać tereny, na których mieszkali od lat.

Pakistański arcybiskup podkreśla, iż wprowadzenie prawa islamskiego na znacznych terenach północno-zachodniego Pakistanu zagraża rozwojowi społeczno-gospodarczemu tych ziem, a także swobodzie sprawowania praktyk religijnych.

Katolicy mieszkający na terenach objętych prawem islamskim nie obchodzili w tym roku oficjalnie świąt wielkanocnych, z powodu gróźb kierowanych pod ich adresem przez ekstremistów islamskich.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.