Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Talibowie zestrzelili samolot bezzałogowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 07:48

Talibowie z Północnego Waziristanu w Pakistanie twierdzą, że zestrzelili amerykański samolot bezzałogowy i są w posiadaniu szczątków maszyny. Pakistańskie władze potwierdzają, iż samolot uległ zniszczeniu.

Według władz pakistańskich przyczyną katastrofy amerykańskiego samolotu bezzałogowego mogła być zarówno awaria, jak i atak talibów. W ostatnim czasie ekstremiści ustawili na opanowanych przez siebie wzgórzach stanowiska wyposażone w broń, z której mogą atakować maszyny bezzałogowe.

Talibowie twierdzą, że mają w swym arsenale działka przeciwlotnicze. W roku 2008 nad obszarem Południowego Waziristanu zniszczono podobny samolot bezzałogowy. Talibowie twierdzili wówczas, że to oni strącili maszynę, ale władze USA informowały, że samolot uległ awarii.

W tym roku Amerykanie nasilili ataki samolotów bezzałogowych na domniemane pozycje talibów na terytorium Pakistanu. Atakowane są zarówno cele w Północnym, jak i Południowym Waziristanie. W atakach przeprowadzonych w ostatnich tygodniach zginęło co najmniej siedemdziesiąt osób, w tym talibowie pochodzenia nie pakistańskiego.

Nasilenie ataków nastąpiło po samobójczym zamachu członka Al-Kaidy na bazę amerykańską w Afganistanie, z której kierowano operacjami bezzałogowców. Zginęło wówczas kilku agentów CIA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najskuteczniejsze są helikoptery rosyjskie wyposażone w broń neutronową. Symbol pojazdów jest objęty jeszcze tajemnicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.