Facebook Google+ Twitter

Pakistan testował rakietę Shaheen-2

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 08:32

Pakistan przeprowadził udaną próbę odpalenia rakiety Shaheen-2, zdolnej do przenoszenia ładunków jądrowych oraz konwencjonalnych na odległość 2 tysięcy kilometrów. Armia Pakistanu prowadzi testy rakiet ziemia-ziemia od dłuższego czasu.

Dzisiejsza próba została przeprowadzona w kilka dni po upublicznieniu amerykańskich obaw co do stanu zabezpieczenia pakistańskich instalacji nuklearnych oraz po kolejnych deklaracjach władz Pakistanu, iż tutejszy program zbrojeń jądrowych jest odpowiednio chroniony przez pakistańskie siły zbrojne. Niedawno prezydent Perwez Muszarraf stwierdził, że scenariusze przejęcia arsenału nuklearnego Pakistanu przez terrorystów mogą powstawać jedynie wśród ludzi źle życzących jego krajowi.

Pakistan, który przeprowadził pierwsze udane eksplozje jądrowe w 1998 r., jest jedynym krajem muzułmańskim, posiadającym broń jądrową. Specjaliści pakistańscy pracują nad konstrukcją rakiet balistycznych klasy Tipu oraz Ghaznavi, których zasięg oceniany jest na ponad 4 tysiące kilometrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.