Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Tłum zadeptał osiemnaście kobiet i dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-14 16:28

W Karaczi, w Pakistanie, tłum zadeptał osiemnaście kobiet i dzieci podczas rozdawania żywności w ramach akcji dobroczynnej. Żywność była rozdawana przez firmę handlową prowadzoną przez jednego z kupców z Karaczi w ramach akcji przekazywania darów biednym z okazji miesiąca muzułmańskiego postu - ramadanu.

Policja twierdzi, że w czasie rozdawania mąki ludziom z ubogiej dzielnicy Karaczi nie zachowano środków ostrożności i źle zorganizowano dystrybucję. Aresztowano kupca, który zorganizował akcję, nie informując o tym służb porządkowych.

W okresie ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu wiernych obowiązuje rozdawanie biednym jałmużny. W tym roku w Pakistanie obowiązek dawania jałmużny ubogim nabrał ogromnego znaczenia ze względu na kryzys gospodarczy nękający ten kraj. Jego skutki najboleśniej odczuwają ludzie biedni. Ceny podstawowych artykułów żywnościowych wzrosły znacznie.

Najuboższym nieustannie brakuje subsydiowanej przez władze żywności. Niedostatek mąki, cukru oraz innych podstawowych produktów pakistańskiej diety wywołał już protesty i demonstracje w wielu częściach kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.