Facebook Google+ Twitter

"Pakistan to epicentrum międzynarodowego terroryzmu"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-03 18:59

Pakistan stał się epicentrum międzynarodowego terroryzmu - stwierdził indyjski minister obrony Arackaparambil Kurian Antony, otwierając w New Delhi Azjatycką Konferencję Bezpieczeństwa.

Zdaniem indyjskiego polityka, wspólnota międzynarodowa powinna zaangażować się aktywniej w walkę z ugrupowaniami terrorystycznymi, działającymi w Pakistanie i Afganistanie.

Szef resortu obrony Indii po raz kolejny przypomniał indyjskie stanowisko, zgodnie z którym listopadowy atak na Bombaj został przygotowany na terenie Pakistanu, przy współudziale ludzi związanych z miejscowymi służbami specjalnymi. Zdaniem Antoniego, możliwość przygotowania takiego ataku poddaje w wątpliwość wcześniejsze zapewnienia przywódców Pakistanu, iż nie pozwolą oni, by terytorium tego kraju było wykorzystywane do działań terrorystów.

Wypowiedź indyjskiego ministra obrony zbiegła się z nasilającymi się aktami przemocy i terroru na terenie Pakistanu. W ostatnich godzinach w walkach z ekstremistami w Dolinie Swat zginęło pięciu wojskowych oraz piętnastu islamistów. W ciągu ostatnich dni walki w tym rejonie pochłonęły życie ponad siedemdziesięciu osób. Jednocześnie w zachodnim Pakistanie na pograniczu z Afganistanem dochodzi niemal codziennie do zamachów bombowych oraz porwań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.