Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Trwa operacja sił rządowych przeciw talibom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 15:19

W rejonie Przełęczy Chajber w zachodnim Pakistanie trwa operacja sił rządowych przeciw talibom. Przez obszar ten wiedzie jedna z najważniejszych dróg łączących Pakistan z Afganistanem. Szlak ten wykorzystywany jest do transportu zaopatrzenia dla sił NATO w Afganistanie.

Droga pomiędzy Peszawarem w Pakistanie, a przejściem granicznym Torkham na granicy pakistańsko-afgańskiej jest zamknięta dla ruchu. Wstrzymane zostały transporty dla sił NATO w Afganistanie. Armia pakistańska otoczyła obszar wokół drogi i przeprowadza tam operację oczyszczania tego górzystego terytorium z talibów. Do walki wykorzystywane są śmigłowce, artyleria oraz czołgi. W ostatnich godzinach siły rządowe zlikwidowały pięć obozów ekstremistów oraz grasujących w tym rejonie band rozbójników.

Według informacji lokalnych władz, na terenie przygranicznym w sąsiedztwie Przełęczy Chajber istnieje około 26 obozów wykorzystywanych zarówno przez talibów, jak i lokalnych rabusiów. Władze Pakistanu zapowiadają, że transporty dla wojsk NATO zostaną wznowione dopiero po zakończeniu prowadzonej obecnie operacji. W podobnej operacji przeprowadzonej w tym regionie kilka miesięcy temu armia zdobyła kilka dział, kilkaset karabinów maszynowych, pistoletów oraz kilka tysięcy sztuk amunicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.