Facebook Google+ Twitter

Pakistan: W zamachu bombowym w Lahore zginęło 49 osób, a ok. 150 jest rannych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-08 07:00

Do 49 zabitych wzrosła liczba ofiar wieczornego zamachu w centrum handlowym w Lahore w Pakistanie. Według oficjalnego komunikatu policji 150 osób zostało rannych. To drugi w ostatnich miesiącach zamach w tej części miasta.

Zamachowcy zdetonowali dwa ładunki wybuchowe w ruchliwym centrum handlowym. Pierwszy wybuch nastąpił w pobliżu banku, drugi tuż obok posterunku policji. Oba były najprawdopodobniej dziełem zamachowców samobójców, chociaż część ekspertów twierdzi, że podłożone wcześniej ładunki zostały zdetonowane zdalnie.

Mimo kilku podobnych zamachów Lahore uchodziło za stosunkowo bezpieczne miejsce w Pakistanie. Ostatni zamach wskazuje, iż terroryści, najprawdopodobniej działający na zlecenie talibów przebywających na terenach graniczących z Afganistanem, są w stanie atakować cele położone w zupełnie innych częściach kraju.

Przeprowadzanie takich ataków talibowie zapowiadali od dawna. Ich przedstawiciele ostrzegają, iż będą one kontynuowane aż do czasu wycofania wojsk rządowych z terenów plemiennych na pograniczu z Afganistanem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.