Facebook Google+ Twitter

Pakistan. Walki w dolinie Swat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 09:15

W Pakistanie w walkach, które wybuchły w dolinie Swat siły rządowe zabiły co najmniej 35 talibów. Zginęło także 4 wojskowych. Starcia pomiędzy wojskiem, a ekstremistami wybuchły bezpośrednio po przeprowadzeniu dwóch zamachów na posterunki policji w dolinie Swat, w których zginęło co najmniej 15 osób.

Dolina Swat znajduje się w odległości około 200 kilometrów od Islamabadu, stolicy Pakistanu. Obszar ten jest od końca ubiegłego roku terenem starć sił rządowych z talibami. Sprawujący kontrolę nad częścią Swatu fundamentaliści islamscy żądają wprowadzenia w dolinie prawa islamskiego i zamknięcia szkół dla dziewcząt. Domagają się także zaprzestania przez siły rządowe operacji wojskowych skierowanych przeciw talibom działającym na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Przez wiele miesięcy na terenie doliny Swat działała niezależna od władz Pakistanu radiostacja należąca do talibów. W ubiegłych latach Swat był terenem często odwiedzanym przez pakistańskich i zagranicznych turystów. W ostatnich dniach w Pakistanie przeprowadzono kilka zamachów na siły rządowe oraz instalacje wojskowe. W czwartkowym zamachu na kompleks fabryk zbrojeniowych 50 kilometrów od Islamabadu zginęło blisko 70 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.