Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Wysłannik USA kontynuuje rozmowy o sytuacji w kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 07:32

Richard Holbrooke rozpoczyna dziś kolejną turę rozmów z władzami Pakistańskimi. Specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do tego kraju będzie rozmawiał o aktualnej sytuacji w Pakistanie, a także o działaniach władz tego kraju w walce z terroryzmem.

Wizyta Richarda Holbrooke'a odbywa się w czasie nasilonych ataków ekstremistów islamskich. W ostatnich dniach doszło do aktów terroru skierowanych zarówno przeciw pakistańskim siłom bezpieczeństwa, jak i przeciwko ludności cywilnej.

Według komentatorów, Holbrooke będzie przekonywał władze Pakistanu do nasilenia operacji antyterrorystycznych, skuteczniejszego niszczenia ośrodków szkolenia ekstremistów oraz przecięcia wszelkich powiązań pomiędzy służbami specjalnymi Pakistanu i talibami.

Eksperci uważają, że powiązania takie nadal istnieją i uniemożliwiają skuteczną walkę z ekstremistami. W trakcie rozmów ma zostać wypracowany sposób przeprowadzenia ataku na Baitullha Mehsuda, przywódcę talibów pakistańskich, odpowiedzialnego za większość ostatnich aktów terroru.

Pakistan miałby przekazać siłom amerykańskim w Afganistanie informacje wywiadowcze umożliwiające likwidację Mehsuda.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.