Facebook Google+ Twitter

Pakistan wznowił dostawy dla NATO w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 15:21

Pakistan po kilkudziesięciu godzinach przerwy zezwolił na tranzyt dostaw paliwa dla wojsk NATO w Afganistanie. Wczorajsze wstrzymanie zgody minister obrony kraju motywował atakami wojsk NATO na cele w Pakistanie.

Przez Pakistan wiodą dwa główne szlaki zaopatrzeniowe wojsk sojuszniczych w Afganistanie. Zakaz tranzytu trwał niedługo i nie wpłynął na poziom zaopatrzenia sił NATO w Afganistanie. Część polityków uważa jednak, że w przypadku kolejnych aktów naruszania terytorium Pakistanu przez siły NATO kraj ten powinien rozważyć skalę współpracy z wojskami sojuszniczymi walczącymi w Afganistanie z talibami.

Politycy dodają, iż kolejne ataki na Pakistan doprowadzą do zaostrzenia i tak niemałego napięcia na przygranicznych terytoriach plemiennych, a w konsekwencji mogą skłonić starszyznę plemienną z tych terenów do otwartych wystąpień przeciw władzom w Islamabadzie.

Komentatorzy podkreślają, że sprawa tranzytu obnażyła brak spójności w działaniu nowych władz Pakistanu. Minister obrony twierdził bowiem, że powodem zakazu tranzytu były ostatnie ataki amerykańskie, w których zginęła cywilna ludność Pakistanu, a zakaz stanowił ostrzeżenie dla NATO, natomiast minister spraw wewnętrznych utrzymywał, że zakaz został spowodowany niemożnością ochrony konwojów i nie miał żadnego związku z atakami Amerykanów. W Pakistanie coraz częściej wyrażany jest pogląd, iż nowe władze nie potrafią skoordynować działań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.