Facebook Google+ Twitter

Pakistan. Zabici i ranni po samobójczym ataku bombowym

Dziś rano w północno-wschodnim Pakistanie doszło do samobójczego ataku bombowego. Zamachowiec wysadził się podczas kontroli przed wejściem na wiec polityczny. Co najmniej pięć osób nie żyje, a 20 jest rannych.

W dystrykcie Batgram w prowincji Khyber Pakhtunkhwa zorganizowany został rano wiec polityczny Ameera Muquama, członka partii Pakistan Muslim League (Q). Gdy doszło do tragicznego zdarzenia, działacza jeszcze nie było na miejscu. Zaraz po zamachu Muquama wyraził głęboki żal. Podkreślił również, że takie działania, nie zniechęcą nawet w najmniejszy stopniu polityków do pełnienia służby publicznej.
Bomba została zdetonowana podczas rutynowego przeszukiwania w miejscu wiecu. Jak donosi kierownik miejscowego szpitala Mahboobur Rehman, wśród zabitych znalazło się dwóch policjantów, młoda dziewczyna oraz dwóch innych mężczyzn.
Do tej pory, żadna z grup terrorystycznych nie przyznała się do zamachu. Można jednak domyślać się, że stoją za nim pakistańscy talibowie, którzy bardzo często kierują swoje ataki przeciwko pakistańskim urzędnikom i przedstawicielom służb bezpieczeństwa. Destabilizacja ma według nich doprowadzić do obalenia rządów współpracujących z wrogimi Stanami Zjednoczonymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.