Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Zamach na hotel. 15 osób nie żyje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 07:10

W Pakistanie do 15 wzrosła liczba ofiar wieczornego zamachu na hotel „Pearl Contninental" w mieście Peszawar. 75 osób odniosło rany. Liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć, ponieważ wielu poszkodowanych znajduje się w stanie krytycznym.

 / Fot. PAP StringerWśród zabitych i rannych są działacze Organizacji Narodów Zjednoczonych pracujący w Pakistanie. Według wstępnych informacji ofiary śmiertelne to między innymi obywatelka Filipin, a także obywatele Serbii i Rosji.

Ambasada polska w Islamabadzie nie ma informacji, by w zaatakowanym hotelu przebywali nasi obywatele. Nikt z Polaków pracujących w Pakistanie nie przebywał w tym czasie w Peszawarze.
W ataku użyto samochodu wypełnionego materiałem wybuchowym. Po ostrzelaniu punktu kontrolnego przy wjeździe do hotelu, zamachowcy wjechali na parking i zdetonowali ładunek. W wyniku eksplozji zawaliła się część budynku hotelowego.

Hotel „Pearl Continental" znany był wśród cudzoziemców pracujących w zachodnim Pakistanie jako w miarę bezpieczne miejsce zamieszkania. Wykorzystywany był także przez pakistańskie elity polityczne i społeczne, jako miejsce spotkań. Obiekt znajduje się w odległości kilometra od peszawarskiego lotniska w rejonie uważanym za szczególnie chroniony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.