Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Zamach na koszary w Kaszmirze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 07:44

W pakistańskiej części Kaszmiru doszło do ataku na koszary. W zamachu zginęło trzech wojskowych, jedenastu zostało rannych. To kolejny w ostatnich tygodniach zamach wymierzony w pakistańskie siły zbrojne.

Atak został przeprowadzony w niedużej odległości od Linii Kontroli stanowiącej linię graniczną pomiędzy Pakistanem i Indiami w rejonie Kaszmiru. Do jego przeprowadzenia został użyty ładunek wybuchowy podłożony w bezpośrednim sąsiedztwie koszar.

Szef rządu administrującego pakistańską częścią Kaszmiru uznał, iż terroryści, dokonując zamachu na jednostkę wojskową, działają na korzyść Indii.

W ostatnich tygodniach w Pakistanie nasiliły się ataki i zamachy samobójcze. Są one przeprowadzane własciwie we wszystkich częściach kraju, a do ich przeprowadzania przyznają się pakistańscy talibowie mający bazy na pograniczu z Afganistanem. Tylko w pierwszych dniach tego roku w ich wyniku zginęło ponad sto osób.

Talibowie zapowiadają, iż będą kontynuować zamachy aż do zakończenia przez siły rządowe działań przeciw ekstremistom na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Senat Pakistanu opowiedział się za możliwe szybkim zakończeniem przez armię operacji w tym rejonie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.