Facebook Google+ Twitter

Pakistan - zamach w Karaczi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 14:06

W wyniku zamachu na szyicką procesję w pakistańskim mieście Karaczi zginęło - według pakistańskich mediów - co najmniej 20 osób. Jest wielu rannych. To kolejny zamach skierowany przeciw szyitom w ciągu ostatnich dwóch dni w Pakistanie.

Do zamachu doszło w trakcie szyickiej procesji sprawowanej z okazji muzułmańskiego święta Aszury. Szyici upamiętniają w czasie tego święta męczeńską śmierć Husajna ibn Alego, wnuka Mahometa, poległego w bitwie pod Karbalą w 680 roku.

Policja nie podaje, czy eksplozję przeprowadził zamachowiec-samobójca, czy eksplodował samochód-pułapka. Niektórzy ze świadków zamachu twierdzą, że wkrótce po wybuchu doszło do strzelaniny. Wczoraj, zamachowiec-samobójca przeprowadził atak na szyickie zgromadzenie w mieście Muzaffarbad na terenie części Kaszmiru leżącej w Pakistanie. Zginęło kilkanaście osób.

W okresie święta Asury szyickie zgromadzenia modlitewne były w przeszłości atakowane przez bojówki sunnickie oraz talibów nawiązujących do tradycji sunnickiej. Szyici stanowią w Pakistanie mniejszość wśród muzułmanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.