Facebook Google+ Twitter

Pakistan: Zamachowiec zdetonował ładunek w meczecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 12:35

Co najmniej 70 osób mogło zginąć w zachodnim Pakistanie w wyniku zamachu samobójczego. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek w meczecie, w którym trwały piątkowe modły.

Do ataku doszło w regionie administracyjnym Khajber kilkadziesiąt kilometrów od Peszawaru, największego miasta w tej części Pakistanu. Meczet znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie posterunku policji i niewykluczone, że to właśnie on był głównym celem ataku.

Początkowo z meczetu wyniesiono 46 ciał, ale policja twierdzi, że liczba ofiar może być znacznie większa. Niemal sto osób zostało ciężko rannych i trafiło do ośrodków zdrowia w stanie krytycznym.

Ataki samobójcze w zachodniej części Pakistanu przeprowadzane są przez oddziały miejscowych talibów, którzy w ten sposób chcą zastraszyć ludność i doprowadzić do ograniczenia wpływów władz pakistańskich w tym rejonie oraz przejęcia przez siebie pełnej kontroli nad obszarami na pograniczu pakistańsko-afgańskim.
Przez region administracyjny Khajber przebiega strategiczna droga łącząca Pakistan z Afganistanem. Obszar ten jest od dawna miejscem działalności talibów oraz zwykłych bandytów rabujących podróżnych. Na drodze tej dochodziło już wielokrotnie do ataków na konwoje NATO wiozące zaopatrzenie dla wojsk stacjonujących w Afganistanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.