Facebook Google+ Twitter

Pakistańscy bojownicy uśmiercili porwanego Amerykanina?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 08:49

Pakistańscy bojownicy, którzy porwali Amerykanina pracującego dla ONZ, twierdzą, że zabili zakładnika. Stacja Geo news podała, że z tą informacją do agencji Press Club zadzwonił nieznany mężczyzna. Rozmówca powiedział, że porywacze dokonali egzekucji. Ciało Amerykanina zostanie, według jego słów, gdzieś podrzucone w ciągu dwóch godzin.

Inna telewizja - Express News - poinformowała, że mężczyzna dzwonił z miasta Nushki, leżącego w pobliżu afgańsko - pakistańskiej granicy.

W piątek grupa nazywająca się "Zjednoczonym Frontem Wyzwolenia Beludżystanu" groziła egzekucją zakładnika w ciągu 72 godzin. Później ogłosiła, że daje rządowi w Islamabadzie jeszcze kilka dni na spełnienie żądań.

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców został uprowadzony 2 lutego w północnym Beludżystanie. Porywacze w zamian za życie Amerykanina żądali uwolnienia z pakistańskich więzień 141 kobiet pochodzących z ich terytorium. Dodatkowo żądali informacji o losie sześciu tysięcy zaginionych mieszkańców tej prowincji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.