Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6678 miejsce

Pakistańscy talibowie w liście do Malali Yousafzai: Możesz wrocić i uczyć się w kraju

Jeden z przywódców pakistańskich talibów napisał list do 16-letniej Pakistanki, postrzelonej w ubiegłym roku i zaproponował powrót do kraju i naukę w szkole koranicznej.

Malala Yousafzai źródło - http://www.youtube.com/watch?v=9F5yeW6XFZk / Fot. print screenJak donosi BBC, pakistański talibski przywódca, Adnan Rasheed w swoim liście do Malali wyraża ubolewanie, że w ubiegłym roku pakistańscy ekstremiści oddali strzały w jej kierunku, usiłując ją zabić. Przekonuje, że nie chciał, by takie zdarzenie miało miejsce.

Próżno w liście do Malali doszukiwać się jednak przeprosin ze strony Rasheeda. Pojawiają się natomiast słowa inne. Adnan Rasheed twierdzi, że oddane do niej strzały nie były odpowiedzią na kampanię Malali w sprawie edukacji dziewcząt, ale dlatego, że prowadziła antytalibską "kampanię oszczerstw".

W zasadzie podążając za słowami Rasheeda, nie można wykluczyć dalszych zamachów na nastolatkę, gdyż swoich poglądów w odniesieniu do ekstremistów Malala nie zmieniła.

Kopia listu trafiła do wielu agencji informacyjnych na całym świecie.

Warto wspomnieć w tym miejscu o wypowiedzi Malali przed forum ONZ w ubiegły piątek, w której przekonywała, że ekstremiści najbardziej boją się edukacji. Przekonywała o konieczności edukacji wszystkich dzieci, w tym dzieci terrorystów.

Nastoletnia Mala Yousafzai jest uważana za kandydatkę do Pokojowej Nagrody Nobla. Swoją odwagą, poświęceniem i stanowczością przypomniała światu o zależnościach pomiędzy fanatyzmem ekstremistów a brakiem edukacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Klasyczny przykład praktycznego zastosowania metody: "kłamstwo dla dobra religii jest czymś w porządku".
Inaczej mówiąc jak ona tam pojedzie, to ją zabiją mówiąc "przecież nie mówiliśmy na poważnie tego, że będziesz mogła się uczyć"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.