Facebook Google+ Twitter

Pakistańscy terroryści kupili paralotnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 17:42

Pakistańska organizacja Laszkar-i-Toiba, oskarżana przez władze indyjskie o współorganizowanie ataku na Bombaj w roku 2008, zakupiła w Europie 50 paralotni.

Zdaniem indyjskich służb wywiadowczych paralotnie mogą posłużyć terrorystom do przeprowadzenia ataków samobójczych na cele w Indiach.

Według indyjskich służb wywiadowczych członkowie ugrupowania Laszkar-i-Toiba przeszli już przeszkolenie w użyciu paralotni na terenie Pakistanu. Dlatego radary indyjskich służb ochrony przestrzeni powietrznej zostały przygotowane do wykrywania obiektów lecących nisko nad ziemią. Informacje o możliwym ataku samobójców z powietrza zbiegają się przygotowaniami do dorocznej parady w New Delhi z okazji Dnia Republiki, który przypada 26 stycznia. Władze indyjskie obawiają się, że terroryści mogą próbować zakłócić przebieg uroczystości.

Przestrzeń powietrzna nad centrum Delhi została już zamknięta dla jakiegokolwiek ruchu lotniczego. W okolicy trasy parady ustawiono działka przeciwlotnicze. Indyjskie służby wywiadowcze od kilku dni ostrzegają przed możliwymi zamachami, porwaniami samolotów oraz aktami sabotażu w okresie świętowania Dnia Republiki.

Ataki te mogą być przeprowadzane nie tylko przez ekstremistów muzułmańskich, ale także przez rebeliantów maoistycznych działających w środkowych Indiach oraz separatystów z północno-wschodnich terenów kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.