Facebook Google+ Twitter

Pakistańskie MSW szacuje liczbę terrorystów z zagranicy na 4 tysiące

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 09:02

Na terenie Pakistanu jest ponad cztery tysiące przybyłych z zagranicy ekstremistów islamskich. Takie liczby podał w Kwecie w Beludżystanie pakistański minister spraw wewnętrznych. Większość z nich działa na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Według Rehmana Malika, szefa resortu spraw wewnętrznych Pakistanu ekstremiści ci planują ataki terrorystyczne na terenie kraju w odwecie za działania pakistańskich sił bezpieczeństwa przeciw talibom. Są wśród nich Uzbecy, Czeczeni, także Arabowie. Większość stanowią jednak Afgańczycy.

Potwierdza to Ansar Burney, pakistański działacz na rzecz praw człowieka. Według Burney'a największy problem związany jest z Afganistanem. Mieszkańcom tego kraju Pakistan dał możliwość schronienia, stworzył możliwości życia, a w zamian otrzymał terroryzm - uważa Ansar Burney.

Emigracja afgańska do Pakistanu rozpoczęła się w okresie radzieckiej okupacji Afganistanu. Część ówczesnych emigrantów zasiliła szeregi mudżahedinów walczących wówczas z okupantami. Obecnie na przygraniczne, niekontrolowane w pełni przez władze terytoria plemienne, przenikają z Afganistanu talibowie, którzy walczą z siłami NATO. Eksperci oceniają, iż stanowią oni dobrze wyszkoloną armię zaciężną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.