Facebook Google+ Twitter

Pakosińska, Gardias i Kammel poprowadzą Wielką Galę Integracji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-26 12:04

Katarzyna Pakosińska, Dorota Gardias i Tomasz Kammel poprowadzą Wielką Galę Integracji wspólnie z Piotrem Pawłowskim, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. odbędzie się 12 grudnia w Sali Kongresowej, w PKiN w Warszawie.

Katarzyna Pakosińska, Dorota Gardias i Tomasz Kammel poprowadzą Wielką Galę Integracji wspólnie z Piotrem Pawłowskim, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Gala, której tym razem tematem przewodnim będzie mobilność bez barier, odbędzie się 12 grudnia w Sali Kongresowej, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Gości organizowanej po raz 17. Wielkiej Gali Integracji w dobry nastrój wprowadzi
Katarzyna Pakosińska, która wspólnie z Piotrem Pawłowskim, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zainauguruje tegoroczną uroczystość. Tematem przewodnim Gali będzie mobilność osób z niepełnosprawnością. Będzie to również okazja do świętowania ratyfikacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Uroczystość organizowana z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, rozpocznie się o godz. 18.30. Galę uświetnią występy gwiazd i kabaretów.

Zwycięzców młodzieżowego konkursu filmowego, którego wyniki jak co roku poznamy podczas Gali, ogłosi prezenterka telewizyjna i dziennikarka – Dorota Gardias. Tomasz Kammel przypomni ideę oraz przedstawi tegorocznych laureatów konkursu „Medal Przyjaciela Integracji”. Medal jest wręczany osobom oraz instytucjom, które nie z formalnego obowiązku, ale z chęci budowania społecznej integracji działają na rzecz środowiska niepełnosprawnych.

Co roku Wielka Gala Integracji gromadzi środowisko osób z niepełnosprawnościami z całej Polski a także przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Rządu, parlamentarzystów, reprezentantów samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji, świata nauki i kultury.

Wielka Gala Integracji organizowana jest od 1997 roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia).
Spotkanie jest okazją do podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom współpracującym ze Stowarzyszeniem na rzecz budowania w Polsce społecznej integracji osób niepełnosprawnych.

Podczas Gali odbywają się koncerty i występy znanych artystów (np. Myslovitz, Grupa Mocarta, Zakopower, Kayah, Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Brathanki, Absurdalny Kabaret, "Raz, dwa, trzy"). Co roku Galę prowadzą znani
prezenterzy telewizyjni i aktorzy (m.in. Grażyna Torbicka, Magda Mołek, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Hubert Urbański, Agata Młynarska, Michał Olszański).
*******
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest organizacją pożytku publicznego, która od 1995 roku działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, przełamując bariery społeczne i architektoniczne. Dzięki realizowanym kampaniom społecznym, pracy centrów aktywizacji zawodowej, dwumiesięcznikowi „Integracja” i portalowi niepelnosprawni.pl każdego dnia działa na rzecz wyrównywania szans oraz integracji społecznej.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.