Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32691 miejsce

Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej

„Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej” Macieja Pisuka to dla mnie osobiście bardzo ważna pozycja wśród ubiegłorocznych nowości. Wydana przez Krytykę Polityczną ukazała się na rynku 16 grudnia ubiegłego roku.

„Paktofonika...” nie jest typową książką. To scenariusz filmu, którego autorowi z braku zainteresowania producentów nie udało się do tej pory zrealizować. Akcja książki toczy się na Śląsku: w Katowicach oraz Mikołowie, gdzie wychowali się i mieszkali bohaterowie historii: Fokus, Rahim i legendarny Magik, członkowie grupy. Jest to Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej / Fot. zdj. okładkifabularyzowana historia powstania Paktofoniki (PFK) z perspektywy Rahima i Fokusa – od pierwszych wspólnych bitów do tragicznej śmierci Magika i kultowego, pożegnalnego koncertu w katowickim Spodku.
Jej powstanie poprzedzone było długimi konsultacjami autora z byłymi członkami składu. Maciej Pisuk zafascynowany ich historią spędził z nimi wiele miesięcy, zbierając materiały, anegdoty, poznających ich życie. Pozycja warta polecenia fanom Magika i PFK oraz młodszemu pokoleniu, zafascynowanemu polskim hip – hopem, a niepamiętającemu czasów, kiedy powstawały takie utwory jak „Chwile ulotne”, czy będące głosem całego pokolenia - „Jestem Bogiem”.

Maciej Pisuk jest pisarzem, fotografem, scenarzystą, absolwentem Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego przy PWSFTv iT w Łodzi. Jest też twórcą sztuki „Gwiazdy i los człowieka”.

Autor o Paktofonice oraz motywach powstania książki (mp3).
Zachęcam do lektury!!!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.