16481 miejsce

Pałac i Pogoń wygrywają na początek

Drużyny Pałacu Bydgoszcz i Pogoni Proszowice odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu rozgrywanego w Bydgoszczy turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w siatkówce.

W pierwszym piątkowym spotkaniu, inaugurującym turniej, spotkały się gospodynie turnieju Pałac Bydgoszcz i Aluprof Bielsko-Biała.

Zawodniczki Pałacu przed meczem. / Fot. Marcin MalakMecz lepiej zaczęły bydgoszczanki prowadząc 9:3, jednak siatkarki Aluprofu szybko odrobiły straty doprowadzając do remisu 10:10. Po czasie wziętym przez trenera Macieja Kromrycha zawodniczki Pałacu poprawiły grę i wyszły nawet na prowadzenie 19:13. Przy wysokim prowadzeniu zawodniczkom z Bydgoszczy przydarzyło się kilka prostych błędów i straciły trzy punkty z rzędu. Jednak dobry atak Eweliny Krzywickiej pozwolił znowu odejść na kilka punktów. Mimo wypracowanej przewagi kolejna seria dobrych ataków zawodniczek z Bielska-Białej doprowadziła do wyniku 21:19. W kolejnej akcji bydgoszczanki wpadły w siatkę i zrobiło się niebezpieczne 21:20. Jednak końcówka seta należała do gospodyń. Nie dały one już do końca seta zdobyć rywalkom ani jednego punktu i wygrały pewnie 25:20.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia zespołu z grodu nad Brdą 3:1. Kolejne akcje należały jednak do zespołu przyjezdnych, który po błędzie rozgrywającej Anny Wodrowskiej, wyszedł na prowadzenie 3:5. W kolejnych akcjach zrehabilitowała się Wodrowska, popisując się między innymi znakomitą kiwką i na tablicy wyników widniał remis. Kolejne akcje to gra punkt za punkt aż do stanu 14:14. Wtedy w pole zagrywki weszła Zuzanna Czyżniekowska z Pałacu i jak się miało okazać już w tym secie z niego nie wyszła. Dobre zagrywki i chaos po stronie gości doprowadził do tego, że set ten zakończył wysokim zwycięstwem zespołu z Bydgoszczy 25:14.

Początek trzeciego seta to kontynuacja niemocy zespołu przyjezdnych, który przegrywał już 7:1. Jednak od tego momentu wzięły się za odrabianie strat doprowadzając do wyniku 9:6. Duża w tym zasługa libero Małgorzaty Sawy, która podbiła kilka trudnych piłek. Kolejna akcja to atak niezawodnej w tym meczu Eweliny Krzywickiej, która poderwała zespół do powiększania przewagi. Po udanym bloku bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 15:10 i Jacek Skulski poprosił o czas. Na niewiele się to zdało, gdyż kolejne akcje to gra punkt za punkt aż do stanu 20:16. Wtedy Krzywicka zdobyła punkt z zagrywki i zwycięstwo było coraz bliżej. Kolejny punkt także zdobyła drużyna z Bydgoszczy i było już 22:16. Mimo kolejnego punktu zdobytego przez bielszczanki znakomity atak Patrycji Polak dał prowadzenie zespołowi z Bydgoszczy 23:17. Kolejne dwie akcje to łatwe punkty dla Pałacu i drużyna Aluprofu zostaje odprawiona z kwitkiem stosunkiem setów 3:0.

Pałac Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:14, 25:17)

Pałac Bydgoszcz: Zuzanna Czyżniekowska, Marta Kotarska, Anna Wodrowska,Agata Skiba, Paulina Brzoska, Patrycja Polak, Ewelina Krzywicka, Justyna Sosnowska, Sandra Tomecka, Natalia Mikosz, trener : Maciej Kromrych

Aluprof Bielsko-Biała: Małgorzata Sawa, Karolina Skulska, Anna Białkowska, Marta Trebert, Marta Owusu, Sandra Osuchowska, Magdalena Pytel, Strządała Angelika, Michalina Kwasowska, Justyna Jarosz, Klaudia Gibas, Paulina Pereń