Facebook Google+ Twitter

Pałac Kultury i Nauki zamieni się w Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy

W piątek o godz. 22 rozpocznie się specjalny pokaz "Światło i Dźwięk" na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej. Współautorami pokazu są studenci Politechniki Wrocławskiej.

 / Fot. By Lukas Varhol (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPokaz "Światło i Dźwięk" to ponad 30-minutowy seans. Dzięki specjalnemu edytorowi animacji dostępnemu m.in. na stronie projektu P.I.W.O Light Show, każdy może złożyć Pałacowi Kultury i Nauki, osobiste życzenia. Projekt P.I.W.O (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) to stworzony przez studentów nietypowy system oświetlenia budynku.

Celem istniejącego od 2007 r. projektu było zamienienie akademika T-16 Politechniki Wrocławskiej w ogromny wyświetlacz, sterowany przez jeden komputer. Od 2011 r. twórcy P.I.W.O zaczęli przeprowadzać pokazy także w innych miejscach, m.in. na najwyższym budynku Wrocławia – Sky Tower oraz na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autorami systemu są członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS (Microsystems Oriented Society), działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.