Facebook Google+ Twitter

Pałac Kultury i Nauki zdobyty!

Udało się! Dziś, tuż po godzinie 12 Krystian Herba z Rzeszowa "wskoczył" na swoim rowerze na 30. piętro PKiN w Warszawie. Potrzebował na to zaledwie 19 minut i 15 sekund. Jest pierwszą osobą na świecie, która dokonała takiego wyczynu.

Ten niecodzienny wyczyn Krystiana Herby jest przykładem na to, że warto mieć marzenia, bo prędzej czy później spełnią się. Na początku swojej kariery wymyślił sobie, że zdobędzie Pałac Kultury i Nauki w Warszawie na rowerze. Jak postanowił, tak zrobił...

Krystian jest utytułowanym zawodnikiem w trialu rowerowym, który polega na pokonywaniu przeszkód na specjalnym rowerze, bez choćby jednego dotknięcia stopą podłoża. Podczas zawodów, owe przeszkody mają od 30 do 60 metrów wysokości. Dzisiejsze zadanie, jakie postawił przed sobą rzeszowianin było dość specyficznym, gdyż musiał on pokonać techniką trialową łącznie 780 stopni, co składa się na 30 pięter najwyższego budynku w Polsce. Czas jaki zajęło mu wykonanie tego zadania to niespełna 20 minut.

Dzisiejszy wyczyn Krystiana jest zapewne świetnym prezentem z okazji Dnia Matki, choć jak sam twierdzi - ta data jest w zasadzie przypadkowa. - W pierwotnym założeniu, miałem zdobywać PKiN 4. czerwca, ale ze względu na to, że Polacy będą wtedy zaabsorbowani innymi wydarzeniami związanymi z tym dniem, przesunęliśmy ją na 26 maja.

Warto jeszcze podkreślić, że Krystian swoim dzisiejszym wyczynem zapisał się w historii jako pierwsza osoba na świecie, której udało się zdobyć wieżowiec w taki właśnie sposób.

Gratulujemy!

Przeczytaj także: Rowerem na 30. piętro PKiN? - czemu nie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szczęka mi opadła jak przeczytałam o tym wyczynie. Podziwiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2009 07:44

Łał! Jak on to zrobił?!! Jakaś fotorelacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.