Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1808 miejsce

Pałac w Korczewie nad Bugiem

W rzeczywistości nad Bug jest stąd jeszcze dobre trzy kilometry. Ale ze skraju rzecznej pradoliny, na której zbudowano pałac, roztacza się wspaniały i rozległy widok. Nie widać samej rzeki ale widoczne są budowle Drohiczyna.

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: fot. R.Grzeszczyk Pałac zniszczony wojną i powojennymi okolicznościami podnosi się od lat 90-tych XX w. staraniem spadkobierców.Widok od strony ulicy.
fot. R.Grzeszczyk Pałac zniszczony wojną i powojennymi okolicznościami podnosi się od lat 90-tych XX w. staraniem spadkobierców.
Widok od strony ulicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Piłowanie szafy ma swe uzasadnienie w wielowiekowym niewolnictwie jakie panowało a Rzeczpospolitej. Wynoszenie się elyt ponad reszte społeczeństwa trwa w wielu przestrzeniach życia do dziś.
Szkoda szafy, szkoda wielu pałacu i dworów. Lecz ta nauka, Wojciechu, poszła w przysłowiowy las. Wciąż są środowiska, które wiedzą lepiej ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny temat i fotki, tym bardziej mi bliski, że moja mama jako dziecko spędziła razem z jej młodszym bratem i swoja mamą (moja babcią ) ponad pól roku w zabudowaniach przypałacowych w Korczewie, dokąd zostali przez dziadka ewakuowani z Warszawy tuż przed wybuchem powstania. Moja mama, wujek i babcia zawsze z rozrzewnieniem wspominały atmosferę Korczewa i dobre serce jej właścicieli. I ten okrutny moment, gdy tuż tuż przed wkroczeniem Sowietów kilku miejscowych chłopów kradło pałacowe sprzęty, potrafiąc piłować na pół zabytkową szafę , bo nie mieściła się w chałupie .

Dzięki Robercie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będąc w Korczewie koniecznie należy przepłynąć Bug i zawitać do wspomnianego Drohiczyna. Wspaniałe miasteczko z cudownym klimatem. Widok na dolinę rzeki zostanie długo w pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pałace kryją w sobie tajemnice i dlatego są interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe miejsce, piękna galeria. Muszę tam kiedyś pojechać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.