Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8111 miejsce

Pałace, samoloty i zegarki czyli życie "niewolnika na galerach" Putina

Prezydent Rosji, Władimir Putin, żyje na poziomie monarchów państw Zatoki Perskiej. Można przyjąć, że nawiązuje do dawnej tradycji carskiej, kiedy to władcy Kremla opływali złotem.

 / Fot. President of the Russian Federation/CC BY 3.0Władcy Kremla w czasach carskich nie gardzili wielkim bogactwem. Ich posiadłości lokalowe kapały złotem, srebrem i brylantami. Ten przepych można zobaczyć jeszcze dziś, m.in. w Moskwie, a przede wszystkim w Petersburgu.

Prezydent Władimir Putin żyje dzisiaj na poziomie, jakiego nie powstydziliby się monarchowie państw Zatoki Perskiej. Można przyjąć, że nawiązuje on do dawnej tradycji carskiej. Jednak jego przeciwnicy polityczni - dwaj opozycyjni politycy - Borys Niemcow i Leonid Martyniuk, porównują poziom życia Putina do najbogatszych dzisiaj władców państw arabskich. Ci dwaj politycy opozycyjni przygotowali raport o majątku prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Wydali specjalną broszurę, która nosi przewrotny tytuł "Życie niewolnika na galerach". We wtorek, 28 sierpnia 2012 roku w Moskwie, ma się odbyć jej oficjalna prezentacja. Ale niektóre media w Rosji już wcześniej streściły nieoficjalnie to fascynujące opracowanie. W książce znajdziemy informacje o "pałacach, jachtach, samochodach, samolotach i innych akcesoriach prezydenta" - podaje serwis dziennik.pl.

Również nieoficjalnie, raport został zaprezentowany w minioną sobotę w Moskwie, podczas aukcji charytatywnej w jednym z klubów organizacji pozarządowych. Dochód z aukcji przeznaczono na pomoc więźniom politycznym w Federacji Rosyjskiej.

Były wicepremier Borys Niemcow, a dziś jeden z liderów Republikańskiej Partii Rosji - Parnas i Leonid Martyniuk, aktywista rosyjskiego ruchu "Solidarność", podkreślili w raporcie, że Władimir Putin oszukuje obywateli, deklarując publicznie, że "jego roczny dochód nie przekracza 4 mln rubli (ok. 125 tys. dolarów)".

Opozycjoniści podliczyli dokładnie i wyszło im, że prezydent Putin ma do swojej dyspozycji "20 pałaców, domów willowych i rezydencji". Według Borysa Niemcowa i Leonida Martyniuka - dziewięć pałaców "pojawiło się w czasach rządów Putina".

Dwaj politycy opozycyjni podali także, iż specjalny oddział lotniczy Rossija, który obsługuje prezydenta Władimira Putina, użytkuje dla jego potrzeb - "43 samoloty i 15 śmigłowców". Władimir Putin ma też do dyspozycji "miniflotyllę złożoną z czterech luksusowych statków".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

chech
  • chech
  • 30.08.2012 10:50

Zbrodniarz Stalin też ,,nic nie posiadał'' - widocznie u nich taka moda. ,,Życie w skromności"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 28.08.2012 21:07

Już kiedyś o tym pisałam,że najbardziej mnie szokuje widok Putina razem z Miedwiediewem w cerkwii. Chodzą do cerkwii w różne święta i uroczystości,zapalają tam świece. Ciekawa jestem, jak oni się modlą i o co? Należy wątpić ,obserwując ich życie i postępowanie,że poszukują duchowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 28.08.2012 12:40

ten bandyta z silikonowa morda nigdy sie nie zgodzi na zmiane wyroku,przeciez te dziewczyny pierwsze powiedzialy ze mu poprawiali pysk silikonem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.